rayanhost
07 دی 1401 - 12:07

شهیدان الگوی حماسه/ «تداوم راه» تنها خواسته شهدا است

میامی- نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه شهیدان ما معنا و الگوی حماسه سازی هستند، گفت: شهدا جان خود را برای دفاع از کشور و انقلاب فردا کردند و بهترین کار، تداوم راهشان است.

علی اصغر خانی در حاشیه مراسم یادواره گرامیداشت شهیدان هونستان از توابع میامی و در گفتگو با مهر، با بیان اینکه شهدا برای دفاع از قرآن، انقلاب و کشور جهاد کردند و وارد معامله‌ای عاشقانه با خدا شدند، ابراز کرد: شهدا با خون سرخ‌شان برای حضور در محضر خدا وضو ساختند لذا اعتقاد داریم که اگر شهدا نبودند آن هم در مقابل دشمنان داخلی و خارجی، قطعاً امروز چیزی به نام ایران وجود نداشت.

وی با بیان اینکه هیچ جنگی با دوران دفاع مقدس ما قابل قیاس نیست، افزود: بزرگترین جنگ قرن، جنگ جهانی دوم بود که چهار سال طول کشید و خروجی آن ۲۰ میلیون کشته برآورد می‌شود اما دفاع مقدس هشت سال به طول انجامید و طولانی‌ترین جنگ قرن نامیده شد آن هم جنگی که شرق و غرب به عراق کمک تسهیلاتی و پشتیبانی می‌کردند و ما فقط به خداوند و سپس مردم و جوانان ارزشمندمان تکیه داشتیم.

جنگ با تمام ابرقدرت‌های دنیا

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه جوانان ما با تمام وجود در برابر دشمنان ایستادند، تاکید کرد: دشمن از آن زمان تا امروز، نابودی ایران مقتدر را می‌خواهد و این را در دوران دفاع مقدس به خوبی شاهد بودیم در جنگی که تعادلی بین دو طرفش برقرار نبود یک سو افراد آموزش دیده‌ای که تمام ارتش‌های شرق و غرب آنها را مسلح و تجهیز و پشتیبانی کرده و سوی دیگر ملتی با ارزش‌های انقلابی خود که می‌خواهد به دفاع از کشور و انقلابش بپردازد و ارزش شهدای ما در این نقطه معلوم شد.

خانی با بیان اینکه در بدو جنگ در تمام فضای کشورمان جوانان برای ترسیم مسیر تابلوی شجاعت و ایثار بلند شدند و اعلام کردند که حاضر هستند جانشان را بدهند، گفت: ایثاری که جوانان و شهدای ما در برابر یک دنیا کردند، قابل مقایسه و بیان نیست.

وی با بیان اینکه روحیه ایستادگی و فداکاری بود که از جوانان ما رزمنده می‌ساخت، بیان داشت: آسایشگاه سالمندان در شمال تهران میزبان جانبازان شیمیایی و نخاعی است که بعد از ۴۱ سال بی حسی و فلج هنوز وقتی به آنان می‌گوئید چه می‌خواهید می‌گویند هیچ؛ لذا باید پرسید این شجاعت‌ها و فداکاری‌ها در چه مکتب و دانشگاهی در دنیا قابل تعریف است؟

روحیه قوی رزمندگان

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه اغلب جوانان رزمنده ما بین ۱۷ تا ۳۵ سال سن داشتند، ابراز کرد: برخی رزمندگان ما بارها و بارها و بعد از هر بار جراحت به جبهه‌ها باز می‌گشتند و هر بار با روحیه‌ای قوی‌تر پا به میدان می‌گذاشتند این روحیه انقلابی را در کدام مکتب می‌توان یافت؟

خانی با طرح این پرسش که در برابر ۳۵۰ هزار شهیدی که جان خودشان را برای اعتلای این کشور و انقلاب فدا کرده‌اند، چه کرده‌ایم؟ بیان داشت: مسئولان چقدر در مسیر شهدا گام نهاده‌اند؟ چقدر به مردم خدمت کرده‌اند؟ چقدر طبق وصیت نامه شهدا عمل کردند؟ چقدر برای مردم و کارهایشان وقت می‌گذارند؟ اینجا است که اعتقاد داریم مبنای انتخاب یک مسئول در تمام رده‌ها، باید گره گشایی مردم باشد، لذا امروز نیاز است که اشتغالزایی کنیم و برای مشکلات مردم، راهکار ارائه کنیم چرا که ما بهترین مردم دنیا را داریم.

وی با بیان اینکه ملاک مسئولان خوب باید خدمت به مردم باشد، گفت: یادواره شهدا تنها حضور نمی‌خواهد بلکه نیاز است ما به صورت عملی نیز یاد شهدا را گرامی بداریم خون شهدا برای حفظ کشور ریخته شده و باید از آن درس بگیریم بسیاری از شهدای ما در دما ۵۰ درجه گرمای جنوب با لب‌های تشنه شهید شدند باید امروز از شهدا درس بگیریم و بفهمیم که حماسه سازی یعنی چه؟ ما باید امروز مسیر شهدا را طی کنیم.

ادامه راه شهدا

عضو خانه ملت با بیان اینکه شهدا جز ادامه راهشان و خدمت به مردم چیزی نخواسته‌اند همچنین خانواده شهدا نیز هیچ چیز را جز عمل به وصیت و راه شهدا نمی‌خواهند، ابراز کرد: تنها کاری که امروز برای شهدا می‌کنیم این است که یادواره‌هایی را برپا می‌کنیم اما یادواره‌ها باید مکانی برای محک زدن خودمان باشد امروز مسئول ما باید از خودش بپرسد که چقدر در راه خدمت به مردم موفق عمل کرده است

خانی با بیان اینکه مردم ما در این چهار دهه از حوادث طبیعی مانند زلزله بم و سیل و… تا راهپیمایی و انتخابات، مواسات و همدلی، نهم دیماه و دیگر مناسبت‌ها در صحنه بودند و حماسه آفرینی کردند لذا مردم سهم خویش را ایفا کرده‌اند همانطور که در دوران دفاع مقدس، جنگ را مردم پشتیبانی و راهبری می‌کردند لذا امروز باید برای این مردم وقت بگذاریم و به مشکلاتشان رسیدگی کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 940089